04.12.2024
Noma | Atsauksmes | Kontakti
 
 
Sākums
Kā lietot, kādas ir sajūtas
Iekārtas
 Iekārtas izvēle
 Produktu katalogs
 Terapijas iespējas
 Tehnoloģija un elektromedicīna
 CES tehnoloģija
 Elektromedicīnas vēsture
 Alpha-Stim® vēsture
Informācija mediķiem
Jautājumi un atbildes (FAQ)
Audiovizuālie materiāli
Atsauksmes


IESAKA 
LATVIJAS FIZIKĀLĀS MEDICĪNAS ASOCIĀCIJA


 
 

Alpha-Stim® vēsture un attīstība


Alpha–Stim® radītājs dr. Daniels L. Kiršs (Daniel L. Kirsch, Ph.D, F.A.I.S) ir viens no pasaules vadošajiem speciālistiem elektromedicīnā kopš 1972. gada. 
Viņš ir Amerikas Stresa institūta biedrs, Amerikas Sāpju Terapijas akadēmijas diplomāts, bijis akadēmiskais direktors Ņujorkas Sāpju un Stresa centrā, strādājis Medicīnas Grupā Santa-Monikā un Kalifornijā. 
Šobrīd Dr. Kiršs aktīvi turpina veikt pētījumus un lasa lekcijas par sāpju un stresa terapiju medicīnas praktiķiem un teorētiķiem visā pasaulē.

Electromedical Products International, Inc. (EPI) – 1981. gadā dibināts uzņēmums, kas atrodas Mineralvelsā (Mineral Wells), Teksasas štatā, ASV.

1981. gadā EPI klajā laistais Alpha–Stim® 2000 modelis bija paredzēts lietošanai klīnikās – tas svēra vairāk nekā 20 kilogramus un maksāja 5850 $. Kopš tā laika uzņēmums ir rūpīgi sekojis līdzi moderno tehnoloģiju attīstībai, ieviešot ražošanā jaunākos elektronikas un datorsasniegumus, lai tādējādi būtiski samazinātu ierīču izmērus un cenu un vienlaicīgi uzlabotu Alpha–Stim® efektivitātes rādītājus un padarītu pēc iespējas ērtāku ierīču lietošanu.

Izvēloties Alpha–Stim® – vai nu kā pacients, kurš meklē līdzekli, lai uzveiktu slimību, vai kā mediķis, kurš vēlas lietot drošu un efektīvu metodi sāpju un stresa mazināšanai, vai kā izplatītājs, kurš vēlas piedāvāt tirgū jaunāko un progresīvāko medicīnisko tehnoloģiju, – atcerieties, ka Jūs investējat ne tikai medicīniskā ierīcē vien. Jūsu investīcijas tiek ieguldītas pārbaudītā tehnoloģijā, kas ir pētīta gadu desmitiem, un kompānijā, kas lepojas ar savu izstrādāto produktu, kā arī sniedz vispilnīgāko atbalstu un palīdzību klientiem ikvienā viņiem svarīgā jautājumā.   

Alpha–Stim® ierīces ir sertificētas FDA, arī atbilstoši Eiropas medicīnisko ierīču direktīvai. Alpha–Stim®. Lietotāja rokasgrāmatas un produktu apraksti šobrīd ir pieejami jau septiņās valodās.   

Dr. Kirša pētījumi, kas vēlāk sekmēja Alpha–Stim® radīšanu, aizsākās 1970–to gadu sākumā, kad viņš sāka interesēties par akupunktūras principiem, izzinot šīs ārstniecības metodes gadsimtiem senās tradīcijas un apgūstot tajā apslēptās gudrības. Turpinot iedziļināties šajā vismaz 5000 gadus senajā nozarē, Dr. Kiršs sāka izvērtēt rietumu medicīnas modeli, kas ārstēšanas nolūkos pārsvarā izmanto tikai ķīmiskas vielas.

"Sākot pētījumus, es interesējos par austrumu filozofiju," atceras Dr. Kiršs. "Ar to aizsākās mana interese par akupunktūru. Es strādāju kopā ar doktoru Edmundu Čeinu. Viņa darbības joma bija akupunktūras neiroendokrīnie mehānismi, savukārt mana aizraušanās bija tradicionālā akupunktūra. Tomēr pēc kāda laika es zaudēju interesi par tradicionālās akupunktūras pārstāvētajām teorijām, jo neredzēju jēgu atteikties no mūsdienu zināšanām fizioloģijas jomā – lai arī cik akupunktūra šķiet pievilcīga, raugoties no tīri filozofiska skatījuma. Turpinot izglītoties un veicot dažādus pētījumus, es nonācu pie secinājuma, ka tieši fizika kontrolē ķermenī notiekošās ķīmiskās reakcijas."

Rietumu medicīna, kuras pamatā ir ķīmiskā un mehāniskā paradigma, pirmkārt, cenšas noteikt slimību un, ja tā progresē, mēģina to izoperēt – ja iespējams, vai arī pielieto medikamentozu ārstēšanu, kas nomāc simptomus. Piemēram, ja pacientam ir diabēts, viņam jālieto insulīns. Ja ir vēzis, tas tiek izoperēts, apstarots vai apstrādāts ar ķīmiju. Ja ir alerģija, jādzer antihistamīns, lai pārtrauktu šķaudīt – bet alerģija joprojām saglabājas. Pamatproblēma netiek novērsta. Mana pieeja, kuras pamatā ir fizika, pārstāv uzskatu, ka visas ķermeņa funkcijas ir iespējams atgriezt normā, ja vien patoloģija nav attīstījusies pārāk spēcīgi. Jo fizika kontrolē ķīmiju."

Interesanti, Dr. Kiršs vispirms rūpīgi un detalizēti izzināja to, kādā veidā akupunktūra ietekmē organismu un "dod startu" ķermeņa atveseļošanās mehānismiem. Šie pētījumi noveda viņu pie elektroakupunktūras – metodes, kuras aizsākumi meklējami 1950–tajos gados, akupunktūras procedūras laikā lietojot adatas, lādētas ar vāju strāvu. Dr. Kiršs saprata, ka svarīgākais akupunktūrā ir ķermenī notiekošo elektrisko procesu ietekmēšana. Uz šī pamata Dr. Kiršs izstrādāja savus – bezadatu elektriskos – medicīniskos protokolus. Pētījumu laikā viņš ieviesa terminu "elektroakuterapija" (electro–acutherapy). Saistībā ar saviem pētījumiem Dr. Kiršs publicēja vairākas grāmatas, ieskaitot norādījumus par elektroakuterapijas klīnisko lietošanu (The Complete Clinical Guide to Electro–Acutherapy, 1978.)

"Akupunktūra, kā daudzas citas tradicionālās medicīnas nozares, iedarbojas uz ķermeņa enerģētiskajām sistēmām, kuras pēc savas dabas ir patiešām elektriskas," uzskata Dr. Kiršs. "Bioelektriskā aktivitāte, fizika vai citi mūsdienās lietoti termini, kas ir balstīti modernās zinātnes teorijās, atbilst visām tām koncepcijām, kas tēlainākā veidā izteiktas austrumu medicīnā, ieskaitot akupunktūru. Esmu apskatījis un iepazinis gan tradicionālās, gan mūsdienu bioelektriskās medicīnas teorijas un esmu sapratis, ka tās saskan. Šī izpratne ir bruģējusi manu ceļu pretim praktiskam ķermeņa bioelektriskās aktivitātes pielietojumam."

Dr. Kiršs turpināja pētījumus, izzinot kombinētās viļņu formas, lai aktivizētu ķermeņa dabiskos elektriskos impulsus, kas, pareizi vadīti, varētu kontrolēt hroniskas sāpes un trauksmi. Līdzīgi kā vairumam jaunu ideju un ievērojamu atklājumu, arī Dr. Kirša pētījumi bija ilgi un kļuva par daļu no viņa dzīves. Taču garās darba stundas atmaksājās, un rezultāts tika sasniegts. 1981. gadā, pēc daudziem intensīvu studiju un pētījumu gadiem, Dr. Kiršs atklāja uzlaboto viļņu formu, kura tika izmantota jau pirmajā Alpha–Stim® 2000 modelī – lielā stacionārā ierīcē, kas bija paredzēta lietošanai klīnikās. Tā radās EPI.

"Ir svarīga tieši viļņu forma," piezīmē Dr. Kiršs. "Alpha–Stim® mikrostrāvu tehnoloģijas pamatā ir šūnu rezonanses vai bioloģiskās harmonijas teorija – vienalga, kā jūs izvēlaties to dēvēt. Tās pamatā ir koncepcija, ka fizika un likumi, uz kuriem tā balstās, spēj atjaunot normālas ķermeņa bioloģiskās funkcijas, atjaunojot homeostāzi – organisma spēju pašam saviem spēkiem uzturēt stabilu temperatūru, sāļu saturu asinīs un citas fizioloģiskās funkcijas."

1982. gadā Dr. Kiršs tirgū pieteica Alpha–Stim® 350 – pirmo mikrostrāvu stimulatoru, kas paredzēts lietošanai mājās.

1989. gadā, izmantojot datorizācijas un miniaturizācijas piedāvātās jaunās iespējas, EPI laida klajā Alpha–Stim® CS, kas savos izmēros bija nedaudz mazāks par pārnēsājamo kasešu pleijeri. Alpha–Stim® CS bija pirmā patiesi portatīvā, mājas apstākļos lietojamā ierīce, un, pateicoties daudz mazākiem izmēriem, tā bija arī ievērojami lētāka par agrāk ražotajiem modeļiem.

1992. gadā EPI izstrādāja Alpha–Stim® 100. Izmēros nedaudz lielāka par CS, Alpha–Stim® 100 apvienoja gan klīniskai, gan mājas lietošanai paredzētās ierīces labākās īpašības. Arī šodien šis joprojām ir vispopulārākais modelis, kas radīts pēc Alpha–Stim® tehnoloģijas. Alpha–Stim® 100 komplektā ir divas proves lokalizētai sāpju apstrādei, pašlīmējošie sudraba elektrodi sāpju ārstēšanai plašākā teritorijā un ausu klipši kraniālajai elektroterapijas stimulācijai (CES). Ierīce ir aprīkota ar LCD displeju un skaņas signālu provju uzstādījumiem, kas var būt ļoti noderīgs gan ierīces klīniskā lietošanā, gan sāpju apstrādē mājas apstākļos.

Lai arī Alpha–Stim® 100 ir un paliek EPI pamatprodukts, tomēr pēdējā laikā uzņēmums sācis aktīvu darbību jaunu modeļu virzīšanai tirgū. Alpha–Stim® SCS (Stress Control System) ir jaunāka, izmēros mazāka, pēc Alpha–Stim® tehnoloģijas radīta ierīce, kas visā pasaulē ir novērtēta kā lielisks palīgs trauksmes, depresijas un/vai bezmiega ārstēšanā.

Kopš Alpha–Stim® tehnoloģijas radīšanas brīža, ar tās palīdzību ir veiksmīgi ārstēti daudzi miljoni cilvēku. Neraugoties uz to, ka Alpha–Stim® tehnoloģiju savā praksē šodien izmanto tūkstoši mediķu, miljoni ārstu, diemžēl, vēl aizvien nezina par EPI radīto unikālo tehnoloģiju sāpju un noskaņojuma nekārtību efektīvai kontrolei.

"Pienāks diena, kad mēs vēl pilnīgāk izpratīsim ķermeņa elektrisko fizioloģiju," ir pārliecināts Dr. Kiršs. "Kamēr tas nav noticis, EPI speciālisti turpina darbu, lai izstrādātu un attīstītu aizvien pilnīgāku, drošāku un efektīvāku tehnoloģiju, kas spēj uzveikt virkni medicīnisku problēmu. Tā ir tehnoloģija, kas piedāvā daudz pilnīgāku priekšstatu saistībā ar līdzšinējām medicīnas paradigmām un uztver cilvēku visā tā veselumā – holistiski. Un man nav ne vismazāko šaubu par to, ka tā ir medicīnas nākotne."


Detalizētu informāciju par uzņēmuma Electromedical Products International, Inc. vēsturi un plašāku ieskatu Dr. Daniela L. Kirša biogrāfijā var iegūt uzņēmuma mājas lapā http://www.alpha-stim.com/bkgrd.html.

 

 

Ārsta komentārs:

Alpha-stim ir mūsdienīga, droša, un, galvenais, efektīva medicīnas metode, ko rekomendējam pacientiem ar nemieru, depresiju, baiļu sajūtu, bezmiegu, sāpēm. Svarīgi, ka elektroterapeitiskajai stimulācijai, atšķirībā no medikamentozas terapijas, nav nevēlamu blakņu. Ierīce var būt pacienta sabiedrotais gan mājas, gan komandējumā, gan izbraucienā, jo ir portatīva un ērta lietošanā. Esam šo ierīci atzinīgi novērtējuši ikdienas praksē, jo ar salīdzinoši nelieliem izdevumiem varam būtiski uzlabot savu pacientu dzīves kvalitāti.

To var apliecināt arī mani kolēģi Latvijā un citās valstīs, kas praksē izmanto Alpha-stim. 

Dr. med, Doc. Inese Kokare

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas
fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja


  Attēlos redzamo 
  un citu lietotāju 
  atsauksmes

LFMA (Latvijas Fizikālās Medicīnas Asociācija) regulāri organizē dienas apmācības seminārus “Trauksmes, depresijas, bezmiega un sāpju ārstēšana ar Alpha-stim® mikrostrāvu medicīnas iestādēs un mājās. Teorija, efektivitāte, pētījumi, praktiskās nodarbības.”
Apmācības noslēgumā dalībnieks izpilda zināšanu pārbaudes uzdevumus, kas dod iespēju saņemt 8 resertifikācijas kredītpunktus.
Par nākamajiem apmācības pasākumiem lūdzu interesēties LFMA sekretariātā pa tālr. 76079345, 29510148

»