15.06.2024
Noma | Atsauksmes | Kontakti
 
 
Sākums
Kā lietot, kādas ir sajūtas
 Ausu klipši
 Sudraba elektrodi un proves
Iekārtas
Informācija mediķiem
Jautājumi un atbildes (FAQ)
Audiovizuālie materiāli
Atsauksmes


IESAKA 
LATVIJAS FIZIKĀLĀS MEDICĪNAS ASOCIĀCIJA


 
 

 Alpha–Stim® CES terapija ar ausu klipšiem

Alpha–Stim® terapiju ar ausu klipšiem izmanto  trauksmes, depresijas, baiļu, panikas, bezmiega, kā arī citu noskaņojuma traucējumu ārstēšanā.
Lietojot Alpha-stim®, mazinās satraukums, rada  atbrīvotību, rodas patīkama labsajūta un labs noskaņojums. Alpha–Stim® ausu klipšu lietošana ir vienkārša:

1. samitrināt klipšu aplikatorus ar kontaktšķidrumu
2. ieslēgt iekārtu
3. iestādīt laiku un sev atbilstošu signāla līmeni

Jūsu sajūtām Alpha–Stim® lietošanas laikā jābūt komfortablām un patīkamām, tāpēc ir svarīgi izvēlēties atbilstošu signāla līmeni (lasiet zemāk).

Pozitīvas izmaiņas - iekšējā nemiera sajūtas mazināšanos, koncentrētas uzmanības, atbrīvotības un atslābinātības stāvokli, lielākā daļa cilvēku sajūt jau terapijas seansa laikā. Seansam beidzoties, šāds stāvoklis parasti saglabājas turpmākās 12 līdz 72 stundas.

Lietojot Alpha–Stim®, trauksmes, depresijas un bezmiega nozīmīga samazināšanās parasti ir novērojama pēc 2 līdz 4 nedēļu ilga terapijas kursa.

Pirmās divas līdz trīs nedēļas ierīci ieteicams izmantot katru dienu, pakāpeniski samazinot tās izmantošanu līdz 3 reizēm nedēļā vai atbilstoši ārsta norādījumiem.

Lai mazinātos iekšējā trauksme, depresija un bezmiegs, parasti pietiek ar 20-60 minūšu ilgu terapijas kursu dienā.


Lietojot Alpha–Stim®, iespējams pieradināt smadzenes strādāt harmoniski, proti, sabalansētā delta, alfa, teta u.c. smadzeņu viļņu režīmā. Kā arī līdzsvarot veģetatīvās (autonomās) nervu sistēmas darbību.

Alpha–Stim® terapijas kurss ir vienkāršs, un Jūs to varat brīvi kontrolēt. Kraniālā elektroterapeitiskā stimulācija tiek veikta ar ausu elektrodu (klipšu) palīdzību. CES procedūras laikā iespējams sajust vieglas tirpas, kņudināšanu ausu ļipiņās. Gadījumā, ja kņudināšana ir uzmācīga un nepatīkama, ieteicams samazināt signāla intensitāti – tas terapijas efektivitāti nemazina. Lai gan parasti lietotājiem iesaka pieregulēt strāvas intensitāti, līdz kņudināšana ausu ļipiņās ir sajūtama, tomēr galvenais faktors CES terapijā ir komfortabla sajūta lietošanas seansa laikā.


Kraniālā elektroterapeitiskā stimulācija ir efektīva arī tad, ja ierīces lietotājs kņudināšanu ausu ļipiņās nejūt nemaz.

Terapijas laikā parasti ir jūtama kņudināšana ausu ļipiņās. Ja arī kņudināšanu nejūtat, terapijas efektivitāte saglabājas. 


Alpha–Stim® procedūra ir uzskatāma par absolūti drošu. Zinātniskajā literatūrā nav reģistrēts neviens terapijas gadījums, kas raisītu šaubas par šīs terapijas drošumu.

Līdz šim laikam ir veikti vismaz 200 neatkarīgi pētījumi par elektroterapeitiskās stimulācijas ietekmi uz cilvēka organismu, un būtiskas blakusparādības šajos pētījumos nav konstatētas.
Pētījumi liecina, ka terapija ir efektīva gan, izmantojot lielāku strāvas intensitāti, gan mazāku. CES ir absolūti nekaitīga terapija, tāpēc to nav iespējams "pārdozēt". Tomēr, lai gan CES terapija ir nekaitīga pat tad, ja strāvas stiprums tiek palielināts līdz maksimumam, speciālisti iesaka lietot mazākas intensitātes strāvu, jo pārlieku liels strāvas stiprums var radīt nepatīkamas sajūtas un mazināt terapeitisko efektu.

Cilvēkiem, kuriem vispiemērotākais signāla stiprums ir "1-2" vai mazāk, ieteicamais procedūras ilgums ir 20 minūtes. Signāla padeves stiprumu jāpalielina lēni, bez strauja lēciena. Ja ierīces izmantošanas laikā parādās kāda diskomfortu izraisoša sajūta, nekavējoties samaziniet signāla stiprumu un turpiniet terapiju.

 
CES terapijas laikā svarīgi ir izvēlēties pareizu signāla stiprumu!

CES terapija ir ļoti efektīva bezmiega ārstēšanā. Jau pēc pirmās vai otrās terapijas dienas, miegs sāk normalizēties. Bezmiega periodi kļūst arvien mazāki un retāki, iemigšana kļūst ātrāka un vieglāka. No rīta pieceļoties, ir laba izgulēšanās sajūta, un organisms jūtas možs un atpūties. Daži CES lietotāji iesākumā redz ļoti izteiktus un "dzīvus" sapņus – kā kompensāciju par iepriekš zaudēto REM miegu. Taču īsā laika periodā (2–3 dienu laikā) miegs normalizējas, sapņi paliek mierīgāki un mazāk uzbudinoši.

Tomēr jāņem vērā, ka Alpha–Stim® SCS lietošana tieši pirms gulētiešanas var ietekmēt Jūsu miegu. Iespējama uzbudinātības, paaugstinātas jūtības un miega traucējumu rašanās. Tāpēc procedūras ieteicams veikt vismaz 3 stundas pirms gulētiešanas. Tomēr ir cilvēki, kuri reaģē tieši pretēji – viņi var pat aizmigt seansa laikā, ierīcei vēl darbojoties. Tas ir līdzīgi kā ar kofeīnu – daži var dzert kafiju un tēju tieši pirms gulētiešanas, un tas nekādi neietekmē viņu naktsguļu. Ja Alpha–Stim® SCS lietošana neizsauc jums bezmiegu, droši varat lietot ierīci arī pirms gulētiešanas. Vienmēr sekojiet līdzi savām individuālajām, subjektīvajām sajūtām un personīgiem novērojumiem un atrodiet visefektīvāko veidu, kā lietot Alpha–Stim® tieši Jūsu gadījumā!

 
Kad, kur un cik ilgi ierīci lietot – šie jautājumi ir Jūsu pārziņā un atkarīgi no Jūsu
 personīgās Alpha–Stim® lietošanas pieredzes.

Alpha–Stim® terapijas kursa laikā nav jāievēro fiziska rakstura ierobežojumi, Jūs droši varat turpināt pildīt savus ierastos ikdienas pienākumus.

Terapijas seansa laikā (20-60 min.) ieteicams neskatīties TV, nelietot datoru datoru, kā arī nevadīt automašīnu.

Lai gan relaksējošais efekts, ko sniedz terapija, nesamazina reakcijas ātrumu, dažiem cilvēkiem pēc procedūras var rasties pārāk liela atslābinātība.
Īpaši paaugstināta jūtīguma gadījumā (apmēram 0.3 % no lietotājiem) nevajadzētu sēsties pie automašīnas stūres uzreiz pēc procedūras veikšanas.

‍Alpha-stim® terapija ir iedarbīgs atgādinājums par iekšējā miera nepieciešamību, tāpēc tās veikšanai nepieciešamo laiku būtu vēlams atvēlēt tikai konkrētajam – veselības uzlabošanas mērķim.


Pirms Alpha-stim® iegādes pieejama noma un bezmaksas konsultācija.

 

 

Ārsta komentārs:

Alpha-stim ir mūsdienīga, droša, un, galvenais, efektīva medicīnas metode, ko rekomendējam pacientiem ar nemieru, depresiju, baiļu sajūtu, bezmiegu, sāpēm. Svarīgi, ka elektroterapeitiskajai stimulācijai, atšķirībā no medikamentozas terapijas, nav nevēlamu blakņu. Ierīce var būt pacienta sabiedrotais gan mājas, gan komandējumā, gan izbraucienā, jo ir portatīva un ērta lietošanā. Esam šo ierīci atzinīgi novērtējuši ikdienas praksē, jo ar salīdzinoši nelieliem izdevumiem varam būtiski uzlabot savu pacientu dzīves kvalitāti.

To var apliecināt arī mani kolēģi Latvijā un citās valstīs, kas praksē izmanto Alpha-stim. 

Dr. med, Doc. Inese Kokare

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas
fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja


  Attēlos redzamo 
  un citu lietotāju 
  atsauksmes

LFMA (Latvijas Fizikālās Medicīnas Asociācija) regulāri organizē dienas apmācības seminārus “Trauksmes, depresijas, bezmiega un sāpju ārstēšana ar Alpha-stim® mikrostrāvu medicīnas iestādēs un mājās. Teorija, efektivitāte, pētījumi, praktiskās nodarbības.”
Apmācības noslēgumā dalībnieks izpilda zināšanu pārbaudes uzdevumus, kas dod iespēju saņemt 8 resertifikācijas kredītpunktus.
Par nākamajiem apmācības pasākumiem lūdzu interesēties LFMA sekretariātā pa tālr. 76079345, 29510148

»